KONST / Litografier / Färglitografi 12099238
nr 1209 9238
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Färglitografi, Sommarnatt i Bohuslän. Signerad, numrerad 92/310. Motivet: 38x34 cm
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
måndag 8 oktober 2018
kl 19:44:17
100 kr
200 kr
250 kr
Evy Låås
Läs mer om Evy Låås